çp
Soru Sahibi
28 Mart 2014 11:44

tüplerim tıkalı mı?

merhaba feray hanım biz manisada oturan ve çocuk sahibi olmak için uğraşan bir çiftiz. ben ve eşim 2 yıldır korunmuyoruz hamile kalamayınca laporoskopi önerdi doktorumuz ameliyat oldum sonucunu yazıyorum: batın gözlemde normalden küçük bir casamette bir utarus ve sağlim iki adet over izlendi.sağ ve sol sias medialinden 5 lik iki adet troker girildi.vajenden verilen metilen mavisinin bilateral geçişin zor olduğu bu sırada tüplerde cephelenme (??) olduğu saptandı.raporum bu benim başka bir sorunumun olmadığı yumurtalıklarımın çok iyi olduğu söylendi eşimin sperm sonuçlarıda çok iyi çıktı sizce nasıl bir yol izlememiz gerekiyor.tüp bebekten önce yapılması gereken bir şey var mı sizce?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Feray Güvenal
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Pınar hanım tüplerden geçiş varsa gebe kalabilirsiniz. Aşılama da deneyebilirsiniz.

28 Mart 2014 13:20