KH
Soru Sahibi
4 Eylül 2014 22:07

tsh yüksekliği

Mrb hocam benim 6,5 ayluk kizim var 5 gunlukken kan tahlili yapilmisti tsh degeri 16 idi sonraki tahlil ler 10 ve 5.57 oldu sonra tekrar 6 cikti ve şimdi ise 10 a cikti endokrin uzmanina yonlendirdiler bebegimin gelişiminde gerilik olabilirmi gec kalma durumu varmi en son ki tahlikde t4 degeri 0,92cikti bilgilendirirseniz sevinirim cok sagolun.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Aydın Çelik
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Merhaba,normal de tsh degerı 10 altında ise cok endıse etmıyoruz.ancak sızın değerlerde yükselme olmuş.Tıroıd USG ve ıdrarda ıyot bakılması lazım.Hipotrıodının klınık bulguları varsa tedavı başlanabılır.endokrın uzmanına grounmenızde fayda var

5 Eylül 2014 09:23