şz
Soru Sahibi
11 Mayıs 2016 20:23

Troid Düzgün konturlu izoekojen solif noduller lezyon

Hocam benden Troid şüphesi ile ilgili UGS çektiler sonuçlarım bunlardır değerlendirirmiiniz -Tiroid gland boyuları normal konturları düzgündür -Sağ lob boyutları AP:15 mm, transvers: 15 mm. kraniokaudal : 48 mm -Sol lob boyutları AP:15 mm ,transvers : 13 mm ,kraniokaudal : 44 mm ölçüldü. -İsthmus kalınlığı 2.6 mm'dir. -Tiroid parankim ekoreflektivitesi tabiidir. -Sağ Lobda 9.4X7.9 mm boyutlarında,sol lobda 10x8.6 mm boyutlarında , düzgün konturlu , izoekojen solid noduller lezyon izlenmektedir sonuçlarım bunlardir benden biyopsi istediler Değerlendirirmisiniz hocam lütfen...

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ahmet Kaur
Tıbbi Patoloji

Merhaba, Size önerdikleri bence de doğru, şüpheli durumları açıklığa kavuşturmak için biyopsi ve hatta ameliyat gerekebilir. Karar size ait olmak üzere, yaptırmanızı tavsiye ederim. Geçmiş olsun. Dr. Ahmet Kaur

17 Mayıs 2016 10:01