iI
Soru Sahibi
11 Mart 2017 11:16

TMS, Penis Eğriliği

Merhabalar doktor bey. Ben 15 yaşındayım. Birkaç yıldır kendimde fark ettiğim çeşitli sorunlarım var.Bazıları için doktora gittim, ancak bunun üzerinden 2 yıl geçti. Varikosel tehşisi konuldu doktor tarafından, henüz ameliyat olmadım. TMS(Tramvatik Mastürbasyon Sendromu) var bende.Yaklaşık, 10 yıldır.Penis eğriliği var ve penisimin ucunde, ufacık bir ikinci delik var. Elbette, doktor teşhis koymadan emin olamayız , biliyorum ancak ben yeterli bilgiyi edindiğime inanıyorum bu süreçte.Dolayısıyla, pek eminim diyebilirim size. İlk fark ettiğimde gerçekten zor günler geçirdim psikolojik olarak, kabullenemedim ve üzerinden kalkamayacağım bir sorun gibi geldi.Ardından alışmaya başladım.Ama hâlen aileme bunca şeyi nasıl anlatacağımı bilmiyorum. Bunların üzerine, mantar sorunları ile uğraştım.Pullanmalar, yaralar oldu.Çeşitli ağrılar, yanmalar oldu. TMS'ye sahip olduğum için her seferinde penis kırılması yaşadığımı zannedip ağladım, korktum.Üstesinden gelmeye çalıştım ancak alışkanlıktan kurtulamadım.Gerçekten ne yapmalıyım, bilmiyorum.Önce hangisinden, nasıl başlamalıyım bilmiyorum.Sadece yardımınızı, içimi rahatlatacak birkaç cümlenizi istiyorum.Çok teşekkür ederim...

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yaşar Özgök
Üroloji , Üroonkoloji

Bazen Hormonal sorunlar Buna neden olabiliyor. Masturbasyonla penis kırılmaz. Düzenli cinsel beraberliğiniz olursa TMS den kurtulursunuz.. Bu arada Testosteron+ F.Testosteron. Prolaktin + E2 + gibi tetkiklere bakarak değerlendirmek gerekir. Bu arada Benim Telefonum *** *** ** 38 Gelmek isterseniz mutlaka asistanımdan randevu alın. Bilgilenmek amacıyla www.yasarozgok.com u ziyaret edebilirsiniz. Geçmiş olsun

13 Mart 2017 17:05