ŞS
Soru Sahibi
11 Aralık 2017 20:34

Tiroid Nodülünde Boyut Değişimi

Merhaba; 60 yaşındaki annemin, 2 senedir kontrol altında olan 20x9 mm ebatında izoekoik bir nodülünün yanında, 3 tane hipoekoik 5mm altında nodülü var. Büyük nodüle 3 kere İİAB yapıldı, hep iyi huylu çıktı. TSH, T3 ve T4 değerleri de normal. Ancak, bu seferki rutin kontrolde, diğer nodüller sabit kalmasına rağmen; 2,6x1,5 boyutundaki hipoekoik nodülünün, 4,3*2,1 boyutuna çıktığını gördük. Bu konuda ek bir tetkik yaptırmamıza gerek var mı? Yoksa bu seviyede bir boyut değişimi önemli değil mi? Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Sedat Caner
Dahiliye - İç Hastalıkları , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

Merhabalar. Bu boyutta bir nodulden bu asamada endiselenmenize gerek yok . 6 ay sonra kontrol usg yaptirmaniz yeterli olur . Buyume devam ederse biyopsi planlanabilir Saygilar

18 Aralık 2017 12:37