YB
Soru Sahibi
14 Haziran 2017 18:12

Tiroid nodülü

Merhaba hocam, 43 yaşındaki hastanın tiroid pataloji raporunda ; Tiroid sol lobda 22*15mm ölçülerinde nodül, ince iğne aspirasyon sitolojisi+ sıvı bazlı sitolojisi+hücre bloğu Periferik kan elemanları ve histiyositler arasında tiroid follikül epitel hücreleri izlendi yazıyor . Sonucu açıklayabilir misiniz yardımcı olursanız sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Sedat Caner
Dahiliye - İç Hastalıkları , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

Merhabalar. Patoloji raporunuzda sadece bunlar yaziyor ise bu annenize yapilan biyopside elde edilen materyalin net tani koyabilmek icin yetersiz oldugu manasina gelir. Yani bu asamada annenizin tiroid nodulunde kanser varda yokta denilemez. Bu durum tiroid igne biyopsilerinde nispeten sık karsilasilan bir durumdur. Onerilen yaklasim ise hastayi birkac hafta dinlendirtikten son tekrar biyopsi yapilmasidir . Saygilar.

15 Haziran 2017 13:38