KO
Soru Sahibi
6 Ağustos 2014 13:01

Tetanoz ile ilgili..

Hocam merhaba. 26 gün önce deniz kenarında ağaçlık bir alanda yer alan kafede otururken, arkamda yer alan metal demire kolumu hafif sürttüm. Üst deri sıyrıldı biraz kalktı. Demirin bir kısım boyası kalkık ve hafif pas vardı. 48 saat sonra aşı oldum. 26 gün geçti çok şükür belirti çıkmadı.Bu saatten sonra artık bu konuyu kapatabilir miyim? Birde ilk aşıyı 14 temmuzda olmuştum, 2.aşıyı 14 ağustosta olmalı mıyım? Gittiğim doktor şöyle bir plan vermişti: 1.aşı dan 1 ay sonra 2.aşı, 2.aşıdan 6 ay sonra 3.aşı.Böylece 10 yıl bağışıklık kazanıyormuşum.Sizin görüşünüz nedir?

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Engin Seber
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Sayın Karlı, Konuyu kapatabilirsiniz. Bundan sonraki tetanoz enfeksiyonlarının önlenmesi için birinci aşıdan 1 ay sonra 2. aşıyı yaptırınız.3. AŞI isteğinize kalmıştır. Yeni bir bulaşta hatırlatma aşısı çoklukla uygulanmaktadır. Dr.Engin SEBER

9 Ağustos 2014 15:22
KO
Soru Sahibi

Hocam tekrar merhaba.Birde İmowax diye tetanoz, difteri aşısı var.İkinci aşı bunu yaptirsam olur mu ?

10 Ağustos 2014 12:00
Uzm. Dr. Engin Seber
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Tetanoz aşısı yaptırınız.dr Dr ESeber

10 Ağustos 2014 20:44
Uzm. Dr. Engin Seber
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Sayın Karlı Tetanoz aşısı yaptırınız.dr Dr ESeber

10 Ağustos 2014 20:54