İY
Soru Sahibi
17 Mart 2016 18:38

testiste kitle

İyi günler hocam. 1 yıl önce sol testisime sert darbe sonrası sol testisimde üst tarafta kendi etrafında dönen (dokununca) piliç şeklinde bir şey çıkması sonucu ultrason oldum. Birde eskiden beri sağ testisimde epidim kisti vardı. .Sonuçlar; SAĞ TESTİS---- Boyutları: 45x26x20mm. Fokal Lezyon: İzlenmedi. Kaput epididim. 4x3 boyutlu epidim kisti izlendi. Hidrosel: İzlenmedi. Varikosel Saptanmadı. SOL TESTİS-- Boyutları: 45x28x20 mm. Fokal Lezyon: İzlenmedi. Kaput epididim:Doğal Hidrosel: İzlenmedi. Varikosel: Saptanmadı.-- Hocam sol testisteki kitleyle ilgili bir şey yazmıyor. Sizce bunun kanser olma ihtimali kaçtır? birde hocam doktor isterken şunu yazmıs ultrason için . N49 erkek genital organının tanımlanmamış enflamatuvar bozukluları başka yerde sınıflanmamış. Bu ne demektir? Teşekkürler

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Nizamettin Kılıç
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi (Cerrahi) , Çocuk Ürolojisi

bu soruyu erişkin ürolojisi ile ilgili meslektaşlarıma yöneltmek daha uygun olacaktır. Geçmiş olsun.

18 Mart 2016 14:35
İY
Soru Sahibi

Hocam size bir konuyla ilgili merak ettiğim bir soru var. Ben darbe aldıktan sonra şok olmuşcasına anlatılamaz bir acının yanında gözüm gidip geliyormus gibi oldu. Yani şok etkisi geçirdim gibi oldu. 2-3 dakka sonra geçti. Ancak bundan 2 hafta sonra gözlerimde karıncalanam oldu her gün ve 1 yıldır hep var hiç geçmedi. Yani siyah nokta şeklinde birçok ucusan cisimler görüyorum. Tıpta bu visual snow olarak biliniyor. Ancak nedeni ve tedavisi bilinmiyor. Testistin beyinle ilgisi var mıdır sizce?

23 Mart 2016 14:06
Prof. Dr. Nizamettin Kılıç
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi (Cerrahi) , Çocuk Ürolojisi

bu soruyu erişkin ürolojisi ile ilgili meslektaşlarıma yöneltmek daha uygun olacaktır. Geçmiş olsun.

28 Mart 2016 10:39