SE
Soru Sahibi
13 Aralık 2017 16:50

Testisin inmesi

Merhabalar hocam oğlum 3 yaşındayken testisin inmesi ameliyatı oldu fakat testis halen yerinde değil.Şuan 5 yaşında.Doktor damarlarını kısa olduğunu ve bu sebebten olması gerektiği yere inmediğini söylemişti.Bu durumda ne yapılabilir bilmiyoruz.Bizi bilgilendirirseniz çok sevinirim.Teşekkürler.

2 cevap
Cevaplar (2)

Merhaba, geçmiş olsun, inmemiş testis ameliyatları testisin yerleşimine göre iki aşamalı yapılabilir, ilk aşamada inebildiği yere kadar getirilip aradan en az 6 ay geçtikten sonra ikinci aşama inmemiş testis ameliyatı yapmak gerekir. sizin çocuğunda muayenesini yapıp gerekiyorsa ameliyatını yapmak gerekir, iyi günler dilerim

14 Aralık 2017 09:18
SE
Soru Sahibi

Çok teşekkür ederim.

14 Aralık 2017 13:12

rica ederim geçmiş olsun

15 Aralık 2017 08:50