KK
Soru Sahibi
18 Mart 2016 21:13

Testis Torbası Sorunu

Hocam Merhaba 27 yaşındayım testis torbamın yeteri kadar gelişmediğini düşünmekteyim. Büyüklüğü neredeyse çocuklarınki kadar. 12-13 yaşlarından beri varikosel bulunmakta sol testisimde. Torbanın yeteri kadar büyümemesinin sebebi varikosel olabilir mi ? Ameliyat ile büyüme sağlanabilir mi? Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yaşar Özgök
Üroloji , Üroonkoloji

Sevgili Kemal, Yurt Dışında olduğum için cevabım gecikti, Kusura bakmayın Spermiogram kruger yatırmalısınız. Ayrıca Bunun için Skrotal Doppler Ultrason yaptırmalısın, Varikosel varsa ameliyat nedenlerindendir. Yalnız bu ameliyat Mikrocerrahi ile yapılmalı . Ayrıca FSH, Lh, Testosteron, Serbest Testosteron, prolaktin , E 2 gibi hormonlara da bakmak gerekir. Bunların sonucuna göre tedavi planı yapılmalı.Bu arada AFP, B-hcg gibi tümör markerleri baktırmalısın Bu arada www.yasarozgok.com dan etraflı bilgi elde edebilirsiniz. Ben sizi bekliyorum Yoğunluğum dolayısıyla *** *** ** 38 nolu telefondan sekreterimden randevu alın Geçmiş olsun

24 Mart 2016 00:55