DF
Soru Sahibi
6 Nisan 2016 16:41

TEST SONUCU

HOCAM Merhaba test yaptırdım adetimin 3. günüydü 28 yaşında 2,50 yıllık evliyim çocuk istiyoruz şuanda olmuyor.değerlerim bu şekilde tsh 1,93 fsh 7,78 lh 1,25 prolaktin 16,48 ESTRADİOL 0,017 hcg 0,51 değerlerim ESTRADİOL HORMONUM NORMAL DEĞERLERDEN ÇOK FAZLA DÜŞÜK DEĞİLMİ BU DÜŞÜKLÜK ÇOCUĞUMUN OLMASINA ENGEL Mİ DEĞERLENDİRMENİZİ BEKLİYORUM HOCAM birde geçen ay 3, günümde yine aynı değerler çıktı fakat prolaktinim biraz yüksekti dostineks 2 tablet hergün yarım olarak kullandım estradiolum 31 idi bu defa neden bu kadar düşük çıktı yardımınızı bekliyorum

5 cevap
Cevaplar (5)
Doç. Dr. Esra Ayşin Tonguç
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Dostinexe bağlı olabilir ilacı kesip tekrar baktırın

10 Nisan 2016 10:44
DF
Soru Sahibi

afedersiniz hocam peki bu degerler cocuk olmasina engelmi

10 Nisan 2016 16:26
Doç. Dr. Esra Ayşin Tonguç
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bu kadar düşük bir estrojen değeri çocuk için uygun değil

13 Nisan 2016 19:23
DF
Soru Sahibi

Hocam son bir sorum olacak bunun infertilite ile ilgisi varmıdır ilaç tedavisinden sonra gebe kalabilirmiyim teşekkür ederim.

15 Nisan 2016 09:42
Doç. Dr. Esra Ayşin Tonguç
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Öncelikle yeni değerini görelim iyiyse tedaviye gerek kalmaz

18 Nisan 2016 15:48
DF
Soru Sahibi

Cok tesekkur ederim hocam ilginiz icin ayrica tesekkur ederim.

18 Nisan 2016 16:20
Doç. Dr. Esra Ayşin Tonguç
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Geçmiş olsun

18 Nisan 2016 17:20
DF
Soru Sahibi

Merhaba hocam ben 1 hafta boyunca ovulasyon testi yaptım adetimin 18. günü pozitifti 19. günü tekrar yaptım sonuç yine pozitif bu sağlıklıyım anlamınamı geliyor hamile kalabilirmiyim? estradiol düşüklüğü çocuk için uygun değil demiştiniz bu yumurtlama oluşu estradiol tesinin yanlış olduğunumu gösteriyor. yoksa yumurta olsada gelişmesimi zorlaşır ?

25 Nisan 2016 11:43
Doç. Dr. Esra Ayşin Tonguç
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bu sonuçlar olumlu büyük olasılıkla o testinizde bir sorun oldu

1 Mayıs 2016 20:26