kd
Soru Sahibi
30 Ağustos 2015 10:21

Test Sonucu

Hocam merhaba.hepatit b testi , ................... sonuç. Ref.değer. Hbsag. ( 0,432 RF. 0-1) (Antihbs. Sonuç <2 ) (Antihbcıgm. H 0,1negatif rf.0-1) (AntihbcıgG. H 2.09 Ref. 0-0 antihbcıgG referans 0-0 değerinin yanında. <1 positif, >1 negatif yazıyor bu antihbcıgg nin pozitif olduğunumu belirtir. Bu örnek sonuç nasıl değerlendirilmeli.not;daha önce hepatit A' ya Bağışıklık kazanılmış.hocam bu Değerler herhangi bir taşıyıcılık veya yalancı positivlik gösterirmi

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Şafak Göktaş
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji , Medikal Estetik Tıp Doktoru

Merhaba Duran Bey, Öncelikle geçmiş olsun, AntiHbcIgG negatif, Bu sizin daha önce geçirmediğinizi gösterir, 3 doz hepatit b aşısı yaptırmanızı öneririm Duran Bey, Saygılar,

31 Ağustos 2015 17:33
kd
Soru Sahibi

Hocam kusura bakmayın bugün doktorumla konuştum. AntihbcıgG için pozitif dedi doktorum ama . Acaba sayısı 2.09 yüksek diyemi öyle dedi. Yoksa <,> bu işaretler tersmi okunuyor.şayet pozitifse bile hbsag oranımız negatif göründüğü için biz hepatit b taşımıyormuyuzdur umarım.hangi değere göre taşıyıcı durumu kararı verilir.eğer hocam mailinizi verirseniz tahlil sonucunu size mail atmak isterim sağlıklı değerlendirilebilmeniz açısından

31 Ağustos 2015 17:43
Uzm. Dr. Şafak Göktaş
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji , Medikal Estetik Tıp Doktoru

Şimdi bu olay Anti HbcIgG de terstir, Sizin de göreceğiniz gibi zaten orada <1 ise pozitif, >1 ise negatiftir diyor, Sizin değerinizde 1 den büyük, yani negatif, Bu konuyu bir enfeksiyon hastalıları uzmanı ile konuşmanız gerekir, Bu sonuca göre siz Hepatit B geçirmemişsiniz hayatınızın herhangi bir döneminde, HbsAg de negatif oldugu için bir bağışıklıgınız yok, 3 doz aşı olmanız gerekmekte Geçmiş olsun

31 Ağustos 2015 18:06