em
Soru Sahibi
15 Mart 2014 17:05

test sonuçları

merhaba hocam ; Ben 9 aylık evli bir bayanım. 3 ay önce yaptırdığım testler sonucu TSH : 0.87 FSH : 8.96 LH : 7.43 E2 :82 Prolaktin : 12.17 bunları adetimin 3. günü yaptırmıştım.Bu arada folik asit kullandım.adetimin 12. gününde 1 yumurtam oluşmuştu.gebeliğe engel olmayan bir kistim oldugu söylendi.Gebe kalamadım.Şimdi ne yapmalıyım.Folik Asit kullanmaya devam edeyim mi ? Yardımcı olur musunuz. Teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Feray Güvenal
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Mina hanım evleneli 9 ay olmuş. Gebe kalamadığızdan bahsetmek için 3 ay daha süreniz var. Bu 3ay içinde adetinizin 10-17 günleri arasında bir gün ara ile ilişkide bulunmamızı öneririm. Eğer hala gebelik oluşmazsa öncelikle eşinizin spermiogram yaptırmasını öneririm. Folik asit kullanmaya devam edebilirsiniz.

15 Mart 2014 22:06