kk
Soru Sahibi
18 Haziran 2017 03:01

Test hakkinda

Üretrografi nedir hocam bilgi verebilir misiniz uretra darligi teshisinde kullaniliyormus sanirim agrili bir islem midir?

1 cevap
Cevaplar (1)

Küsşat Bey Merhaba. Üretrografi, idrar deliğinden küçük bir kateter birkaç santim içeri ilerletildikten sonra röntgende görüntülenebilen bir ilaç verilerek farklı açılardan birkaç adet röntgen çekilerek yapılan bir test. İdrar kanalında darlık olup olmadığını, var ise ne derecede bir darlım olduğunu ve tam yerini tespit etmek ve tedavi şekline karar vermek için yapılır. Basit bir işlemdir. Bazen ağrılı olabilir. İyi çalışmalar.

19 Haziran 2017 07:16