mn
Soru Sahibi
21 Mayıs 2018 14:45

Tesadüfen farkedilen ASD

Merhaba hocam.6 yaşındaki kızıma yapılan eko da kalbinde ASD olduğu saptandı raporunda Inter atriyal septum: hareketli ve HIGH venozum bölge.6.5-7 mm sol sağ şantlı defekt mevcut.sonuç olarak ASD orta- geniş yazıyor ayrıca doktor ilginçtir ki kalbin sağ tarafında genişleme yok bu iyi birşey dedi ama takip edilmesi vs birşey demedi değerlendirirseniz sevinirim iyi çalışmalar dilerim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Osman Özdemir
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Kardiyolojisi

Merhaba Nur Hanım, çocuğunuzda ASD tanısı kesinse ve ölçümlerinden eminsek bu yaşlarda kapatılması gerekir. Bu nedenle doktorunuzla tekrar görüşmenizi öneririm. Geçmiş olsun...

22 Mayıs 2018 13:15