az
Soru Sahibi
12 Nisan 2015 17:18

Terslik..

Merhaba Hakan Bey 3,5 yaşında bir oğlum var.Gelişimi normale yakın bir seyir izliyor.Merak ettiğim genel bir 'tersliği' var.Terlikleri ters ayaklarına giyme,yukarıya aşağı/aşağıya yukarı .. açığa kapalı / kapalıya açık deme , kutup ayısı'na ayı kutusu deme gibi.sayıları sıra ile saymayı reddediyor.sayı sayarken '3,6,9,7' gibi sıra takip etmiyor.Telaffuzu bebeksi.Ne kadar büyük bir problem olduğunu kestiremiyorum veya hangi alana danışmalıyım (nörolojik mi pedagojik mi vb ) ? Netten bazı şeyler okudum ama yaşı küçük ve diğer motor gelişimi normal olduğu için harekete geçemedim,danışmak istedim.Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Zeren Hanım, Büyük bir problem olduğunu düşünmeyin ancak her ihtimale karşı Özel Öğrenme Bozukluğu açısından bir klinik değerlendirme (ÖÖB konusunda uzmanlaşmış bir Pedagog ya da Psikolog) yaptırmanızda fayda olacaktır. Saygılarımla,

13 Nisan 2015 17:00

Merhaba Zeren Hanım, Kendinizi üzmeyin ancak Özel Öğrenme Bozukluğu açısından değerlendirmek üzere bu konuda uzmanlaşmış bir pedagog ya da psikoloğa başvurmanız durumu netliğe kavuşturacaktır. Saygılarımla,

13 Nisan 2015 17:02

Özel Öğrenme Bozukluğu konusunda uzmanlaşmış bir pedagog ya da psikologdan klinik değerlendirme almanızı öneririm.

13 Nisan 2015 17:04