yi
Soru Sahibi
8 Mayıs 2014 13:02

terleme

hocam benım sorunum 2009 yılında el ayak terlemesınden dolayı amalıyat oldum .fakat amalıyattan 1 yıl sonra başımın sağ tarafı sağ yuzum ve boynumda yemek yerken aşırı terleme oluyor yani tek taraflı bır terleme oluyor .efor sarf ederkende tam tersıne sol taraf terliyor bunun dısındada ayrıca bacak göğüs ve koltukaltında refleks terlemem oldu.bu amalıyatın bır yan etkısı olabılırmı ..sızce ne yapmalıyım .tedavi olabılırmıyım bu terlemeyı en azından azaltabılırmıyız .bır yol gosterırsenız sevınırım

2 cevap
Cevaplar (2)

Sayın İlhan Bey, Ameliyattan sonra bu tür istenmeyen yan etkiler olabiliyor. Nasıl bir ameliyat yapıldı? İki taraflı mı? Ameliyat bulguları neydi? Ameliyat notu veya epikriz var mı? Bunları hazır edince bir randevu alın bakalım neler yapabiliriz. Bir değerlendirelim. Geçmiş olsun der saygılar sunarım.

12 Mayıs 2014 14:13
yi
Soru Sahibi

hocam 2 taraflı amalıyat yapıldı .amalıyat bulgularını ıceren bır rapor veya not yok hocam elımde.o amalıyatı yapan hastanedenmı ıstemem gereklı hocam .randevu alıp hemen gelebılırım hocam ama bu ıstedığınız raporlara bulgulara nasıl ulasabılırım ? yardımcı olursanız sevınırım

12 Mayıs 2014 17:34

Sayın ilhan Bey, Ameliyat olduğunuz hastaneden veya servisinden ameliyat notu alınabilir. Ya da taburcu olurken hastalara verilen çıkış özeti "Epikriz" olabilir ne varsa alın alamazsanız da gelin bir bakalım neler yapabiliriz. Saygılarımla. Dr.Melih Kaptanoğlu

13 Mayıs 2014 13:25