ae
Soru Sahibi
25 Temmuz 2014 12:11

tedavisi varmı?

merhabalar doktor bey. bana bundan 1,5 sene kadar önce süleyman demirel üniversitesi tıp fakültesinde KOAGULAZ NEGATİF STAPYLOCOCCUS VE STREPTOCOCCUS SPP ÜREDİ teşhisi koydular. hastalıkla ilgili hiçbir bilgi alamadım. tedradox tedavisi uyguladılar fakat geçmedi.başka bir doktora danıştığımda augmentin 1000mg kullan dedi yine geçmedi. daha sonra devlet hastanesine gittiğimde mide bulantın,akıntın,ishalin, halsizlik,ateşlenme yada deri enfeksiyonu varmı gibi sorular sordu. bende bunların hiçbiri bulunmuyor dedim. kan testi verdiğimde doktorun bana cevabı senin mikrobik değerlerin normal dedi. senin hastalığın bu olamaz dedi. ama bende boğaz şişkinliği,boğazda akıntı ve ara ara idrarda yanma gibi şeyler mevcut.peniste akıntı yok.ilaçları kullanırken şunu farkettimki ilaçlar hep karnımda etki göstermeye çalıştı. ilaçları yuttuğum andan itibaren karnımda kasılmalar ve sıkmalar meydana geldi.şüphem yediğim yada içtiğim bişeyden bulaşmış olması yönünde. ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.danıştığım bir doktor iyileşme şansın %30-35 civarı dedi.hastalıkla ilgili hiçbir bilgim yok. tedavisi nedir nasıl geçer kimse bişey demiyor. hayatım gün geçtikçe dahada kötüye gidiyor.lütfen yardım edin doktor bey. göstereceğiniz ilgi ve alaka için şimdiden teşekkür ederim. saygılar

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Onur Özgenç
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Emre Bey, uzun yazı metninize rağmen şikayetlerinizin, bulgularınızın ve yapılan kan testlerinin neler olduğunu tam olarak anlayamadım. Sorununuzu daha net paylaşırsanız size yardımcı olmam kolaylaşabilir.

11 Ağustos 2014 14:20