OZ
Soru Sahibi
5 Temmuz 2017 17:39

Tavsan agresifligi

Merhaba 1 yaşında disi bir tavşanım var bir ay önce yanına eş aldık ama tavşanım ciftlesmeyi defalarca reddetti ve hayvanı geri vermek zorunda kaldık cünkü saldırmalara başlamıştı simdi ise tavşanım beni surekli ısırmaya ve kacmaya başladı agresif hareketler sergiliyor sorun nedir acaba

1 cevap
Cevaplar (1)

Tavsavlarda tipki insanlar gibi rahatsiz oldugu durumlarda agresiflesirler. Bazen bu agresifligin nedeni ciftlesme arzusu olabildigi gibi, bazende evde istemdigi yerde tutulmasi, ilgisizlik, kalitesiz gidalarla beslemek, tavsan icin uygun olmayan kosullarda beslemek agresifliklerini artirir. Yapmaniz gereken bir veterinerden randevu alip hayvani muayene ettirmenizdir. Belkide bir yerinde agri vardir ve bundanda olabilir.

1 Ağustos 2017 16:00