aB
Soru Sahibi
20 Mart 2017 10:23

Tarama testi

Hocam ben 20 yaşındayım.Kanserden korktuğum için erken tanı için her yıl tarama yapmak istiyorum.ca 19-9 cea cea125 afp biyokimya ve hormon testlerini yaptrıdım.siz bunların yeterli olmadığını söylediniz.bende gidip check up yaptırdım.pa tek yönlü akciğer grafisii tüm batın usg tam idrar tahlili gaitada gizli kan testi yaptılar yanlız hocam gaz olduğu için pankreas görülmemiştir diyo şimdi hocam sizce başka yaptırmam gerekiyor mu başka yapmam gereken test varsa söyler misiniz teşekkürler

3 cevap
Cevaplar (3)
Op. Dr. Mert Atak
Genel Cerrahi , Proktoloji

Başka gerekli bir test gerekli değildir 1 sene sonra tekrar görüşelim o zaman size başka önerilerde bulunabilirim Geçmiş olsun

20 Mart 2017 10:34
aB
Soru Sahibi

Hocam şimdi benim içim rahatlayabilr mi yani çünkü kendimi derslere veremiyorum hayattan soğudum resmen bi kanser çıkacak ve ölecem diye çok korkuyorum bu testler yanlıştır yetersizdir diyorum.Siz yeterli diyorsunuz değil mi hocam hergangi birini tekrar yaptırmama veya başka bi test yaptırmaya gerek yok değil mi bu arada hocam gaz nedeniyle pankreas ultrasonda görünmemeişti tekrar çwkimmi ultrason teşekkür ler

21 Mart 2017 10:42
Op. Dr. Mert Atak
Genel Cerrahi , Proktoloji

Yok usg de pankreas izlenemez zaten Derslerine iyi çalış Seneye tekrar görüşürüz

21 Mart 2017 10:57
aB
Soru Sahibi

Hocam internette okudumda tek yönlü akciğer grafisi kanser teşhisi için çokta iyi değilmiş ancak çok büyümüş tümörrler görülebilirmiş.öylemi hocam akciğer grafisi tümörü başlangıçta tespit edemez mi teşekkürler

22 Mart 2017 10:02
Op. Dr. Mert Atak
Genel Cerrahi , Proktoloji

Ofis numaramız *** *** ** detaylı bilgi ve yardım için arayabilirsiniz

22 Mart 2017 14:37