SS
Soru Sahibi
30 Kasım 2015 14:33

tanıda trucut biyopsi yazıyor bana yapilanmi yoksa trucut biyopsi mi isteniyo

neden hala pataloji isteniyor lutfen kanser ihtimali yuksekmi ilateral memelerde cilt ve cilt altı yag dokusu doğaldır. Sol meme subareolar lokalizasyonda duktezik degisiklikler mevcuttur.sol meme üst iç kadranda cevre parankiminden keskin sınırla ayrılmayan yaklaşık 3.5*1 cm konturlari düzensiz ve belirgin sekli olmayan hepoekoik alan dikkati çekmiştir mastit malingnensi ayrımı için biyopsi önerilir sol asillada yaglihilusi korunan lenfadenomegli izlenmektedir Makroskobik bulgular.en büyügü1.2cm en küçügü0.2cm uzunluka krem renkte 5adet igne biyopsi 1bl 5py TANI:KRONİK AKTİF İLTİHAP,APSE ODAKLARI,SOL MEME TRU CUT BİYOPSİ Yas 31 lutfen biyopsu usg esliginde alindi sonuc usg sonucu 15 igne kullanildi gecmeyince patoloji istedi alalim dedi hocam lutfen cok Korkuyorum Mastisle iltihabik meme kanseri biyopside kolaylikla ayirt edile bilirmi Hocam tanida trucut biyopsi yaziyor ama bizden istenenmi acaba bana hangi biyopsi yapildi bilmiyorum bi sisenin icine koydu ince uclu biyopsi normal enjektorlemi yapilir ne olur

3 cevap
Cevaplar (3)
Uzm. Dr. Fikret Tanzer
Tıbbi Patoloji

Size yapılan trukat biyopsidir. İncelemede mastit çıkmıştır. Kanser ile bir ilgisi yoktur.

30 Kasım 2015 14:37
SS
Soru Sahibi

Hocam kendi doktorum pazartesi amaliyat yapacakti (ama ozaman kuculme yoktu)malesef kalp krizi gecirdi hastnede baska cerraha gittik oda yarin icin gun verdi yatis kagidinda iia biyopsi yazmis ve amaliyat gerekcesi mastis? Maling? Yaziyor kuculdugunu soyledim onun onemi yok alinmali hersartta dedi bakmadi bile internette baktigim trucut biyopsi ignesi kadar kalin degildi ama makinasi ayni usg esliginde alindi ve patlatiyorum diyordu doktora durumumuz nedir dedigimizde bisey diyemem doku ornegi alana kadar demeside bizi huzursuz etti 15 igne kullandik igne kullanirken agrim gecti igne bitiminden 4 gun sonrada kuculme En son 2010 dogum yaptim

1 Aralık 2015 15:00
Uzm. Dr. Fikret Tanzer
Tıbbi Patoloji

Size yapılan trukat biyopsidir. İncelemede mastit çıkmıştır. Kanser ile bir ilgisi yoktur.

2 Aralık 2015 16:30
SS
Soru Sahibi

Hocam ameliyatla çıkartıldı bugün hastanenin sitesinde kendi sayfama girdiğimde bu çıktı sonuç kısmı bos 4,5x3,5x2,5cm boyutlarında sari krem renkte elestik kıvamlı düzensiz şekilli doku parçası yapilan kesitlerde sari krem renkte izlendi 3bl 3 pv nedemek lutfen

5 Aralık 2015 08:26
Uzm. Dr. Fikret Tanzer
Tıbbi Patoloji

O konuda ameliyatı yapan doktora sorunuz. Ne yapmış ne çıkarmış görmeden bir tanı veya bilgi verilemez.

23 Aralık 2015 15:08