AA
Soru Sahibi
20 Haziran 2014 13:01

tahlil sonucum

hocam merhaba dün yaptırdığım kan ve idrar testinden sonra bana idrarımda kan olduğu için Levonat antibiyotik verdi doktorum fakat dikkatimi çeken testin yanlış olabileceği düşüncesi...şöyleki blood 2+ değerde fakat eritrosit kümesi 0 eritrosit mikroskobi 2 ..burda deli gibi eritrosit olması gerekmezmiydi...birde idrarda kan tehlikelimidir nasıl yokedebiliriz.bu arada 28 mayısta bebeğimin kalbi durduğu için kürtaj oldum ve daha adet kanamam başlamadı etkisi varmıdır bunların ..cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Cengiz Güney
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

İdrarda infeksiyon göstergesi lökositin kümeler halinde görülmesi,ortalama bir mikroskop sahasında 10 ve üzeri lökosit bulunması ve etken mikrobun bir ml de *** *** ** koloni sayısı civarında olmasıdır.1-2 Eritrosit infeksiyon göstergesi değildir. Bol su içmenizi ve bu durum artan sayıda devam ederse batın Ultrsonografisi ile böbreklerin kontrol edilmesinde fayda vardır.Geçmi,ş olsun dileklerimle.

21 Haziran 2014 11:00