KB
Soru Sahibi
14 Ekim 2015 02:48

Sütekli idrar kaçırma

Kızım 4 yaşında.1aydır giderek artan sıklıkta ve miktarda çiş kaçırmaları oldu.bu durumun idrar y.enfeksiyonu olabileceğini yeni farkettimçünkü oyundan ayrılmak istemiyor ve sorduğumda çişim yok diyor.psikolojik olduğunu sandım ama bu arada 2 gün sonrasına bir çocuk doktorundan randevu aldım.birkaç hafta önce de çok emin olamadım ama kilotuna bulaşan idrarında çok açık kahve pembe arası bir renk gördüğümü sandım.akıllı sistemli bir çocuktur neden olabikeceğini düşünürken belirtiler ancak anlamlı geldi yani ben biraz zaman kaybettim ve şu an çok endileliyim ...ateş ya da ağrı olmadı...sadece çiş kaçırma ve sık yapma ama ahhh yeni farkediyorum çocuğuma bir zarar gelmişmidir? Perşembe günü randevumuz var ama şuan panikten uyuyamıyorum lütfen yardımcı olur musunuz; böbrekleri zarar görmüş olabilir mi?

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Ali Delibaş
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nefrolojisi

Endişelenmeyin. Muayene sonucunda yapılan tetkiklerle durumunuz belli olur. Geçmiş olsun.

14 Ekim 2015 23:36
KB
Soru Sahibi

Ali bey ilginiz için teşekkür ederim. İyi çalışmalar

15 Ekim 2015 08:47
Prof. Dr. Ali Delibaş
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nefrolojisi

Geçmiş olsun

20 Ekim 2015 00:22