DC
Soru Sahibi
26 Şubat 2017 11:29

Şurup ve balgam

Hocam doktorumuz kusması var diye bebeğime motilium şurup yazmıştı arkadaşa da gaviskon yazmış motilium kullanma o bagırsak hareketliliği için bi şurup demiş bize mide bulantısı kusma için yazmıştı rica etsem bu şurubun ne için oldugunu bildirir misiniz teşekkürker bi de hocam diger bir sorum kızım altı aylık şu an aşırı bir balgam var ve hırıltı Dr bişey yok diyor öksürük te başladı kaç kere götürdüm önce balgam sökücü verdi şimdi ventolin sizce ne yapayım geçmiyor balgam alerjik olabilir mi önerinizi merakla bekliycem ne yapmam gerek

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Refika Ersu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Göğüs Hastalıkları

Geçmiş olsun, motilium reflü için verilebilir, kusma reflünün de bulgusu, reflü için gaviscon da verilebilir. Kusma devam ediyorsa çocuk gastroenteroloji doktoru görürse iyi olur. Balgam ve hırıltı için çocuk göğüs hastalıkları doktorunun görmesini öneririm, bebek küçük ve düzelmemiş, alerjik olabilir ama küçük bebeklerde farklı nedenlerle de olabilir öksürük ve balgam.

10 Nisan 2017 23:49