CM
Soru Sahibi
10 Haziran 2018 14:21

Supheli iliski

Hilmi Hocam Merhaba , Bundan tam 2 yil once cok esli bir partnerle korunmasiz iliskide bulundum. Bunun akabinde bende bircok problemler basladi bunlar ; ilk 15 gunden itibaren ishal 2 yildir gecmiyor, ellerde kuruma , gogusumun ustu , sirtta , ellerde ve yuzde toplu igne ucu kadar bastirican gecen lekeler, eklemler citlama sesleri, sabahlari agiz kurulugu, goz kurulugu kizarmasi, eller ve ayaklarda egzema, sac sakal tuylerde dokulme, dis curumesi son olarak. Bunlarin bir kismi gecti. Bir kismi tam gaz devam ediyor... Oldugum testler ; 1. Ay hiv rna , 3. Ay hiv rna , 6. 9. 12. 17. 21. Aylar olmak uzere hiv combo p24 + antikor arastiran testler, 4. Hcv rna testi ve son olarak 21. Ayda artik bu kadar belirti ve suphe olunca cd4 ve cd8 testi. Sonuclari ; Cd*** *** ** cd8 577 , Cd4/Cd8 orani 2.26 . Smdi bu sonuclara bakarak hiv acisindan halen risk altindamiyim ? Gecmeyen kotu kokulu ishalim var buarada, rengi bazen sari renge donusuyor. Ne yapmaliyim ? Lutfen yardimci olun cunki hicbir doktor bir teshiste bulunamadi.

3 cevap
Cevaplar (3)
Yrd. Doç. Dr. Hilmi Tezgel
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Üniversite hastanelerinden birinde bir genel kontrolden geçin.

13 Haziran 2018 13:32
CM
Soru Sahibi

Hilmi hocam, malabsorsyon belirtileri yasiyorum. Gitmedigim fakulte doktor kalmadi . Etik degil ama belirttiginiz bir doktor varmi ? Surekli sari diski problemim var kotu kokulu . Gaita parazit , kultur testleri negatif. Endoskopide antral gastrit cikti. Biopsi alindi sonucunu beklemekteyim. Bu kadar supheli miyim hocam. Hayatim mahvaloldu bir Allahin kulu doktor bsey bulamadi yada korkudan ilgilenemedi. Herseyi para zoru ile hallediyorum. Saygilar

15 Haziran 2018 14:30
Yrd. Doç. Dr. Hilmi Tezgel
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Avrupa Tıp Merkezinde (Karabağlar) Dr. Himmet Ataç hanıma gidin. Benim gönderdiğimi söyleyin. Sizle özel olarak ilgilenecektir.

18 Haziran 2018 22:30
CM
Soru Sahibi

Tesekkur Ederim Hocam sagolun .

19 Haziran 2018 01:24
Yrd. Doç. Dr. Hilmi Tezgel
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Rica ederim.

19 Haziran 2018 01:26