AM
Soru Sahibi
10 Ağustos 2016 09:31

Suni gözyaşı

Hocam merhabalar , Bende blefarit ve buna bağlı olarak kuru göz problemi var .Raporlu olarak suni gözyaşı damlası (SYSTANE Lubricant) kullanmaktayım 10 aydır ve bana cok faydası oldu.Sormak istediğim soru acaba bu damlanın içinde koruyucu (prezervan) madde varmı ? Bu koruyucu madde içeren damlaların uzun süre kullanımında bazen gözde problem olabiliyormuş? Bu damlayı uzun yıllar kullanmaya devam edebilirmiyim acaba ? iyi calışmalar

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Melis Palamar
Göz Hastalıkları

Sayın Askın, Söz konusu ilaç prezervan yani koruyucu içermeyen bir ürün olup kullanabilirsiniz. Ayrıca yeri geldiğinde prezervan içeren ilaçlar da uzun süreler güvenli olarak kullanılabilmektedir. Saygılarımla.

10 Ağustos 2016 13:43