UK
Soru Sahibi
10 Mayıs 2018 10:16

Steroid ve ereksiyon problemi

Merhaba, Deca adlı bir anabolik steroid kullanımı sonrası ciddi ereksiyon problemleri yaşamaya başladım.Hormon testi yaptırdım normal çıktı herşey.Bir kaç ay sonra biraz düzelme oldu,biraz konsantre olabilirsem ilişkiye girebiliyorum en azından.Ama sertlik derecem düşük uzun süre koruyamıyorum ve cinsel isteğim çok az,Biraz araştırma yaptım Deca'nın ana maddesi olan Nandrolon,vücut içerisinde Dhidnandrolon'a dönüşüp androjen reseptörlerine çok sert bağlanıyormuş ve androjen reseptörlerinin duyarsızlaşmasını sağlıyormuş.Cinsel isteği düzenleyen androjenlerden DHT'nin yerini aldığı yazıyor yani. Ben de sadece denemek için 2 gündür günde 50mg Proviron kullanmaya başladım.Cinsel isteğim ve sertleşme kalitem dün gece eskisi gibi normale döndü hatta eskisiden bile iyi oldu. Bu ilacın tedavisi kalıcı olur mu? Ya da DHT seviyesini arttırmanın kalıcı bir yolu yok mu?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Burak Sivaslıoğlu
Üroloji , Androloji

Hormon dengeniz anabolizan bir ilaç ile değişikşiğe uğramış ancak hormon değerleri normal ise herhangi bir ilaç kullanmanızı önermem. Geçmiş olsun

13 Mayıs 2018 12:00