çm
Soru Sahibi
13 Eylül 2014 10:34

spor hareketleri hk.

İyi günler doktor bey, 2000 yılında geçirdiğim bir kazada omurgamda kırılma oluşmuştu(bel bölgesindeki bir omurda).Korse ile tedavi edildim . Son yıllarda artan kas ağrılarım(özellikle sırt bölgemde) var. Spor olarak pilates yaparak biraz kaslarımı rahatlatmak istiyorum ama zararlı olup olmayacağı hususunda tereddütteyim. Bu konuda bilgi verebilirseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar dilerim...

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ahmet Sümen
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Merhaba; Muayene etmeden hangi egzersizlerin uygun olacağını bilemeyiz. Ama pilatesin zararı olacağını sanmam. Isınma ve germeleri iyi yaparsanız egzersizler esnasında oluşabilecek incinmeleri önleyebilirsiniz. Geçmiş olsun.

15 Eylül 2014 20:54