ac
Soru Sahibi
22 Nisan 2015 18:55

sonuçlar nasıl

Hocam 2 günlük bebeğimizde tbıl 7.34 dbıl0.32 ibıl 7.20 ast 101 crp 7.22 çıktı bebek yoğunbakımda kalıyor bu sonuçlar çokmu anormal

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ayşe Zengin Turan
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Merhaba. Bebeğinizde CRP yüksekliği olduğu için diğer bulguları muhtemelen enfeksiyona bağlı olarak değerlendirilmiştir. Yenidoğan dönemi enfeksiyonları Önemlidir. Bebeğinizin herşeyi normal olsa bile yoğun Bakım şartlarında izlenmeli ve damardan antibiyotik tedavisini almalıdır. Doktorunuz Bebeğin takibindeki Gelişmelere göre sizi bilgilendirecektir. Geçmiş olsun.

22 Nisan 2015 20:03