xx
Soru Sahibi
10 Kasım 2012 16:06

sol testis de kist

merhaba doktor bey benim kardeşimin sol testisinde kist var ultrason sonucu şu; Her iki testis intraskrotal konumludur. sağ testis boyutları 32z21x15 mm (5cc), sol testis boyutları 31x16x19 mm (4.8 cc) ölçülmüştür. Testis parankimleri homojen olup belirgin sınır ve ekojente farkı oluşturan lezyon içermemektedir . Renkli doppler US incelemede her iki testis kanlanması dogal görüntülenmiştir. Her iki epididim normal boyutlarda, ekojeniteleri dogaldır. solda ekstra testiküler intra skrotal 16x7x15 mm boyutlarda basit kist izlenmiştir. intraskrotal sıvı miktarı fizyolajik sınırlardadır. sonuç: solda kist doktor bey sonucu bu bizi bu konu bilgilendirirseniz sevinirim. ne yapmamız lazım

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Aydın Yağmurlu
Üroloji , Çocuk Ürolojisi

Öncelikle geçmiş olsun. Ameliyat gerekiyor gibi görünüyor. Bir çocuk ürolojisi uzmanı ya da çocuk cerrahisi uzmanına gitmenizi öneririm. www.aydinyagmurlu.com Çocuk crahisi ve çocuk ürolojisi uzmanı

11 Kasım 2012 11:55