AA
Soru Sahibi
12 Aralık 2013 14:45

sol karotikojugulr zincirde lenf nodulu

Mrh. Hocam kizim 5yasinda birkac ay evvel muayenede doktorun farkettigi bogazinda sislikler oldu.radyoloji sonucunda sol karotikojuguler zincirde en buyugu 1cm sagdakinin en buyugu kisa aksi 8mm olculen bilateral multipl yer yer konglomere gorunumlu kortikal kalinligi artmis hiler vaskulerize lenf nodu klinik bulgulari ile izlenmesi cikti.kan tahlilleri ise LDH 240 CRP 0.09 sedim hizi 8mm preferik yayma normal sekilde cikti.dr sadece takip edilecek bir enfeksiyon sonucu dedi.ben bugun bir ogrencimin lenf kanseri oldugunu duydum ve cok telalandim.ates sonucu olmus galiba bu bizde.biz cocuk dr na mi takip olmaliyiz.ustunden aylar gecti hala ele gelen ayni buyuklukte galiba sislikler duruyor.kizim tup bebek yilar sonra oldu.bagisikligi cok dusuk oldugundan surekli bogazlarla ilgili sorun yasiyoruz.oksuruk ve grip nezle hic bitmiyor.ben ne yapmaliyim.hangi bransa goturmeliyim.lenf noduluyle ilgili.sonucu kanser olabilecek birseymi yasiyoruz.cok endiseliyim.lutfen cevap verin.bunlar buyuyebilir mi.tsk. ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Osman Yağmur
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

gribal inf bulgusu olan bir durum gibi duruyor. lösemi akla getirmek için hiç bir neden yok

12 Aralık 2013 14:54