ET
Soru Sahibi
24 Ocak 2017 14:08

Skleroderma hastasıyım

Merhaba doktor bey ben Tuba Es 30 yaşında bayan hastayım.Teşhisim skloderma sağ el işaret parmağında ülser oluştu ve ben bu hastalığı bana anlatıcak ve tedavi yapıcak bir doktor arıyorum şuan hekimimle iletişimimizde sıkıntı var. *** *** ** 86

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Tolga Enver Yücetürk
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Tuba Hanım, Skleroderma hastalığının damarsal etkileri nedeniyle zaman zaman ciltte, özellikle parmak uçları gibi uç bölgelerde yara oluşma olasılığı vardır. Böyle bir durumun detaylıca değerlendirilmesi ve şiddetli bir damarsal aktivite düşünülürse damarlarda gevşeme sağlayacak ilaç tedavilerinin başlanması gerekebilir. Bu açıdan üniversite hastaneleri ile görüşmeniz doğru olacaktır. İzmir içinde Ege Üniversitesi veya Dokuz Eylül Üniversitesi Romatoloji bölümlerinden birine başvurabilirsiniz.

25 Ocak 2017 11:20
Uzm. Dr. Tolga Enver Yücetürk
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Tuba Hanım, Skleroderma hastalığının damarsal etkileri nedeniyle zaman zaman ciltte, özellikle parmak uçları gibi uç bölgelerde yara oluşma olasılığı vardır. Böyle bir durumun detaylıca değerlendirilmesi ve şiddetli bir damarsal aktivite düşünülürse damarlarda gevşeme sağlayacak ilaç tedavilerinin başlanması gerekebilir. Bu açıdan üniversite hastaneleri ile görüşmeniz doğru olacaktır. İzmir içinde Ege Üniversitesi veya Dokuz Eylül Üniversitesi Romatoloji bölümlerinden birine başvurabilirsiniz.

25 Ocak 2017 11:22
Uzm. Dr. Tolga Enver Yücetürk
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Tuba Hanım, Skleroderma hastalığının damarsal etkileri nedeniyle zaman zaman ciltte, özellikle parmak uçları gibi uç bölgelerde yara oluşma olasılığı vardır. Böyle bir durumun detaylıca değerlendirilmesi ve şiddetli bir damarsal aktivite düşünülürse damarlarda gevşeme sağlayacak ilaç tedavilerinin başlanması gerekebilir. Bu açıdan üniversite hastaneleri ile görüşmeniz doğru olacaktır. İzmir içinde Ege Üniversitesi veya Dokuz Eylül Üniversitesi Romatoloji bölümlerinden birine başvurabilirsiniz.

25 Ocak 2017 13:18