4 Mart 2018 20:59

Sjögren Sendromu

Hocam merhaba ,tekrarlayan düşüklerim ve genetik tanı yapıldığı halde devam etmeyen gebeliğim var.Son düşükten sonra artan ağrılarım nedeniyle gittiğim romatolojide yapılan testlerde Sjögren Sendromu hastası olduğumu öğrendim biyopsi yapıldı sonuç bekliyorum.Merak ettiğim düşüklerimin nedeni bu olabilir mi ve sağlıklı bir gebelik geçirmem ve anne olmam mümkün olabilir mi? teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Tolga Enver Yücetürk
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Sjögren sendromu ve diğer bağ doku hastalıkları hamilelikte düşük ile ilişkili olabilir. Bu konuda sizi takip eden romatoloji uzmanından çok daha detaylı bilgi ve önlemsel tedaviler konusunda fikir alabilirsiniz.

5 Mart 2018 09:48