ca
Soru Sahibi
14 Temmuz 2017 19:38

Sistoskopi

Hocam merhaba yasim 23 sistoskopi olmak istiyorum uretra ve ya mesane boynu darligi olabilir dedi doktor bu darliklari acmanin cocuk sahibu olma durumuna etkisini ve islemler hakkinda neler yapmam gerektigini nelere dikkat etmem gerektigi hakkinda kisaca bilgi verir misiniz? TESEKKURLER

1 cevap
Cevaplar (1)

Ahmet Bey Merhaba. Sistoskopi sertleşme bozukluğuna ya da meni atılmasında bozulmaya neden olan bir müdahale değildir. Aynı şekilde darlık nedeniyle idrar kanalına yapılan müdahaleler de böyle bir risk taşımaz. Ancak mesane boynuna yapılan müdahaleler meni atılmasını bozabilir ve dolayısıyla normal yollarla çocuk sahibi olmanızı zorlaştırabilir. İyi çalışmalar.

14 Temmuz 2017 22:39