TM
Soru Sahibi
21 Ağustos 2017 19:55

Sistolik gradient

Merhaba hocam benim oğlum 8 yaşında inen aortada 15 mm sistolik gradient diye tanı konuldu bu daha önceki çekimde 16 mm di sıkıntılı bir durum mu var bizi aydinlatirsaniz sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Nuh Yılmaz
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Kardiyolojisi

15 mm sistolik gradient sol ventrikul kasilmasi normalse sorun oluşturmaz. Yılda bir kontrole gidip göstermeniz yeterli. Diş çekimleri öncesi antibiyotik koruması yapılması iyi olur. Doktorunuzdan bu konuda bilgi isteyiniz. Sağlıklı günler...

6 Eylül 2017 12:02