TO
Soru Sahibi
14 Mart 2014 21:47

sistemik lupus

İMMUNOBLOT sonuçları negativ. Elisa (Anti-ds DNA positiv, ANA negatif) , sereloji negativ, null negativ, sedimantasyon 9, hemogram normal değerler.rutin tetkikler normal. bu değerlere göre sistemik lupus hastası olabilirmiyim. baska bir hastalık belirtisi olabilir mi. teşekkürler , iyi çalışmalar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Karaarslan
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Sadece kan testlerıne bakıp yorum yapmak yanlış olmaz, Genel bilgi olarak, ANA negatif olan lupus oldukça nadir bir durumdur

26 Mart 2014 08:17