ŞM
Soru Sahibi
17 Eylül 2015 10:13

Sırt Eğriliği

İyi günler.İsmim Murat.27 yaşımdayım.Sırttımda estetik açıdan çok rahatsız edici bir eğrilik var.Aklıma geldikçe dik durmaya çalışıyorum ama çok zorlanıyorum.Dik durduğumda herhangi bir ağrı sızı hissetmiyorum.Bunun çözümü sadece korse mi yoksa ameliyat seçeneği var mı? İyi çalışmalar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Gülçin Gülşen
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Merhaba,Sırttaki eğriliğin yönü,sebebi ,açısı tedaviyi belirlemekte önemli, bazen korse ve egzersiz,bazen fizik tedavi gerekebiliyor, ameliyat kararı omurga problemlerine bağlı olarak olabilir.fizik tedavi uzmanına başvurmalısınız. Sağlıklı günler,

17 Eylül 2015 12:31