NF
Soru Sahibi
16 Mart 2014 19:11

Sinüs Lifting

Sol üst çenemde kemik erimesi oluşmuş. İmplant yaptırmak istedim ancak kemik tozu eklenmesi gerekiyormuş. Yıllardır geçmeyen sinüzitim de var. Merak ettiğim konu şu, bu operasyondan vazgeçtiğim takdirde kemik erimesinde bir artış meydana gelir mi, başka sorunlarla karşılaşır mıyım? Diş eksiğinin çene kemiğine bir zararı olur mu, o boşluğun mutlaka doldurulması mı gerekir? Teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Dt. Metin Güngörmüş
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Feyza hanım eğer implant yaptırmanız gerekiyorsa veya yaptıracaksanız ve söz konusu bölgede yeterli kemik yoksa, (illa da sinüs lift dediğimiz tedavinin yapılması gerekmez) bu bir şekilde telafi edilebilir. Ayrıca implant yapılacaksa böyle bir ameliyat gereklidir, aksi durumda dişsiz olan bölge farklı protez alternatifleriyle de tedavi edilebilir. Selamlar

17 Mart 2014 09:28