ÇD
Soru Sahibi
9 Ekim 2013 19:10

sık tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonu.

hocam merhabalar.1,5 yaşında kızım var.çok sık idrar yolu enfeksiyonu geçiriyor.ilk kez 7 aylıkken geçirdi.şu anda da hemen hemen her ay tekrarlıyor.tit ve kültür tahlilini düzenli yaptırıyoruz.kültürümüz genellikle temiz çıkıyor.yalnız bu ay içerisinde 2 kez tekrarladı.lökosit sayısı 2-3 fakat lökosit wbc negatif olması gerelirken 25 wbc çıktı.dolayısıyla doktorumuz suprax başladı.voiding çektirdik 1yıl önce kaçak tespit edilmedi.bir kez idrarda protein 15mg çıktı fakat enfeksiyon geçtikten sonra negatif oldu.Enfeksiyon geçirdiğinde ateşi olmuyor sadece karın ağrısı oluyor geceleri birde gece idrarını tutuyor.çocuk nefroloji gördü fakat herhangi bir tedavi önermedi ateş olmadığı için endişelenecek bişey olmadığını söyledi.ultrason sonuçlarımızda temiz fakat detaylı ultrason ve sintigrafi çektirmedik.Hocam sizden ricam bu bilgilere göre çocuğum bu durumdan nasıl etkilenir ilerde böbreklerle ilgili bir sıkıntı yaşarmıyız.yaptırmamız gereken başka tetkikler varmıdır.veya voidingi tekrarlamamız gerekirmi öğrenmek istedim.en kısa zamanda beni aydınlatabilirseniz sevinirim.İyi çalışmalar

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Müjdat Yenicesu
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Çocuk nefrologları veya çocuk hekimlerine sorunuzu iletin. Saygılar.

10 Ekim 2013 23:32