sp
Soru Sahibi
4 Şubat 2014 00:19

sık idrara çıkmak

öncelikle merhabalar doktor bey. önceleri böyle olmamakla beraber yada nadir olmakla beraber şu iki haftadir sık sık idrara çıkmakla beraber idrar rengim saydam renk yani renksiz. bu neden kaynaklanır aşırı su içtiğmde söylenemez bu durumun vücuduma bi zarari var midir. aradada koyu renk oluyor ve yanında yanma. ve bazende idrar yapmakda zorluk çekiyorum. cevaplarsaniz çok mutlu olurum teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Özkan Güngör
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Merhaba Önemli bir sorununuz olduğunu düşünmüyorum. Az su içtiğiniz zamanlar idrarınız koyu çıkabilir. Günde en az 1 litre su içmenizi tavsiye ederim. Bir idrar tahlili yaptırıp içinizin rahat olmasını öneririrm. Geçmiş olsun.

4 Şubat 2014 14:18