öy
Soru Sahibi
9 Mayıs 2014 00:52

sık enfeksiyon geçirmesi sık hasta olması

Merhaba hocam,5 yaşında bir kızım var doğduğundan itibaren sık üst solunum yolu enfeksiyonu geçiriyor.Tüm testler yapıldı bu zamana kadar ibumubin,alerji,ıga,ıge gibi neden sık oluyor diye hocalarımız istedi ay dolmadan grip öksürük ateş peşinden bademciklerinide aldırdık 1 yıl önce doktor izleniminde ama tahlillerde bir sıkıntı çıkmadı.sorum şu hocam en son götürdüğüm doktorlardan bana ilaç yazdı immuzinc kullandık faydası olmadı.bir de hocam şu ilaçları duydum umca,vaxoral pediatrik,beta -glukon gibi bu ilaçların kanıtlanmış bir ispatı yokmuş duyduğuma göre bana hocam bağışıklığı güçlendirecek enfeksiyonlardan koruyacak ıspatlanmış bir ilaç varmı?üst solunum yollarına faydası olacak çok bunaldım yardımcı olursanız çok sevinirim cevaplarınız için teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Figen Gülen
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi

Sayın Yüksel Bey, Öncelikle geçmiş olsun. Sık Üst solunum yolu enf ları pek çok nedene bağlı olabilir. Bağışıklığı desteklediği söylenen bu tür ilaçların çocuklar üzerinde yeterli çalışmaları yoktur. Size önerim, mutlaka Çocuk Alerji ve İmmunoloji uzmanı olan bir merkeze başvurmanız ve düzenli takiplerinize gitmeniz. Sizi takip edecek olan hekimin bilgisi dahilinde gerekirse bu tür ilaçlar kısa süreli kullanılabilir. Hoşçakalın Prof Dr Figen Gülen

13 Mayıs 2014 12:06