öy
Soru Sahibi
5 Mart 2014 00:56

sık enfeksiyon geçirmesi sık hasta olması

merhaba hocam,benim kızım 5 yaşında kilosu 15 civarında doğduğundan buyana her ay hastalık geçiriyor.1 yaşına kadar idrar yolu enfeksiyonu 3 kez hastaneye yatış, sonra 3 yaşına kadar her ay en ufak bir şeyde gribal enfeksiyon peşinden öksürük geliyor.3 yaşından sonra farenjit çok sık bademcik iltihabı geçirdi ateş 39 civarlarında çocuk doktorumuz kbb doktorumuz takipe aldı ve karar olarakta bademciklerini almamız gerektiği söyledi aldırdık Az rahatlıyacaz dedik şimdide yazın rahattık kış başladığından buyana son 5 aydır 3 kez gripin peşinden kulak enfeksiyonu geçimeye başladı.hemen hemen bütün tahlilleri yaptırdım alerji testi ıge,ıgm,ıga ıgg immumun tahlilleri hepsi temiz çıktı.DR muz burnunu kaşıyor mu diye sordu evet dedik bize aerıus,sıngulaır,zantac verdi daha hasta olmayacak dedi.şimdi kreşe gidiyor ilaçları hiç vermedim ilaçları 1 yıl önce vermişti tahliller temiz çıkınca vermek istemedim ilaçlara şimdi yeniden başlasam bir sıkıntı olurmu gerçekten DR dediği gibi hasta olmazmı yardım ederseniz sevinirim yada ne yapmalıyım kızım yada neye bağlı bu kadar sık hastalanıyor olabilir cevaplarınız için teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Nihat Sapan
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi

doktorunuzun önerisi uygun dediğini yapın selamlar

5 Mart 2014 01:02