MH
Soru Sahibi
4 Ocak 2017 15:17

Şidetli sağ kaburga sancısı

15 20 gündür sağ kaburgada meme altında şiddetli ağrı var.nefes alırken,sağa yatarken,sırt üstü yatarken çok acı çekiyorum.hareketlerimi dahi kısıtlıyor astım teşhisi ve sağ akçiğerde kist görüldü.hava ve ilaçlarımı kullanıyorum fakat ağrılarım hiç geçmedi.kaburga kemiğimdeki sancı bu teşhislerden olurmu? Hangi günler hastanedesiniz

2 cevap
Cevaplar (2)

Saygıdeğer Hatice Hanım, 15-20 gün önce ya da 1 ay önce aşırı egzersiz, değişik bir efor yaptınız mı? Darbe aldınım mı? İnsan bazen farkında olmadan bazen yük kaldırır bazen üstteki dolaplara hurç falan kaldırır. Eğer bunlar yoksa aşırı öksürükten de bazen kaburgada çatlak kırık olur. Bazen de osteoporoz kemik kifayetsizliğinde de olur. Kaburgada şişlik varsa o zaman iş değişir. Herşey yolunda giderse 4 ila 6 hafta içinde şikayetler biter. Dayanılmaz ağrılar için ilaç kullanılabilir. Geçmiş olsun. Telefonum: *** *** ** dır. İstediğiniz zaman arayabilirsiniz. Saygılarımla,

19 Ocak 2017 14:15
MH
Soru Sahibi

Çok teşekkürler hocam cevabı yeni gördüm.Hastaneye geldim muayenemi size oldum çok şükür iyiyim tekrar çok teşekkürler ilginiz için hayatınız boyunca sağlık ve başarılar diliyorum.?

17 Şubat 2017 18:42

Çok geçmiş olsun, saygılarımla.

8 Mart 2017 08:28