TK
Soru Sahibi
23 Şubat 2015 15:28

sezeryan dan sonra normal doğum şansım hiç mi yok?

merhabalar ben 2011 haziranda özel bir hastanede sezaryen oldum şimdi 5 aylık gebeyim ve her gittiğim yerde illa sezeryan olcaksın diyorlar ben ilkinde sezeyen oldum diye bundan sonraki doğumlarımda hep bıçak altına mı yatıcam trabzonda bildiğiniz bir doktor varmı beni yönlendirin lütfen ..ve sizin düşünceniz nedir?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. İrfan Tarhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhaba İlk doğum olunca ikincisini de sezaryen olmanız iyi olur. İlk doğumdaki sezaryen nedenine bağlı olarak 2. de normal doğum yapma olasılığınız olabilir. Ancak doğum takibinin çok iyi yapılması gerekli ve sorun olursa acil sezaryen yapılabilmeli. Normal doğum için şartları fazla zorlamazsanız iyi olur.

23 Şubat 2015 16:51