GU
Soru Sahibi
17 Eylül 2014 00:22

sezeryan anestezisi

hocam bende bronşektazi olduğu için 3, sezeryanımı belden uyuşturarak yaptılar. sezeryanda bebeğimi de gördükten sonra kalbimde aşırı baskı oluştu ve geçti. sezeryanımın devamında aşırı derecede kalbe baskı oldu ancak geçmedi ve ben dayanamayak kadar olunca ölüyorum diye bağırdım ve beni genel anesteziye almışlar. tüplerimi de bağlattım ama 2 saat sonra ancak odama geçebildim. ameliyat esnasında ne olmuş olabilir.

1 cevap
Cevaplar (1)

merhabalar, spinal(belden uyuşturma) anestezinin başlangıç döneminde tansiyonunuz çok düştüğü için kalbinizde bir sıkışma ile karşılaşmış olunabilir, tansiyonunuzu yükseltici ilaçlarla bu durum hızlı düzelmiş görünüyor.. İkinci durumda da yine tansiyonunuzda ciddi bir düşme olmuş tekrarlaması nedeniyle ve heyecanınız nedeniyle, bu kez size genel anesteziden ziyade uyku verici ilaçlar verilmiştir. Bu tansiyon düşmenizin aşırı olması dolayısı ile kalbinizin ritminde bir aksama veya değişim olmuş olabilir. Güvenlik amaçlı izlemek için gözlemde tutmuşlardır, o nedenle gecikmişsinizdir. Ciddi bir sorun olsa, sonrasında sizi mutlaka bir kardiyoloji poliklinigine gitmeniz önerilirdi. Endişe edecek bir durum olmadığını düşünüyorum.

17 Eylül 2014 09:35