TG
Soru Sahibi
17 Nisan 2014 15:34

sarılık

merhaba 38 haftalık sezaryanla doğan 11 günlük bebeğim var bu gün dr götürdüm sarılık değeri 12 çıktı bu zamana kadar hiç ölçtürmemiştim çünkü hep az bir sarılığı vardı bu değer yüksek mi bir problem olur mu şimdiden çok teşekkürler...

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ayşe Zengin Turan
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Merhaba Gülhan Hanım. Bebeğinizin bilirubin değeri tedavi gerektirecek düzeyde değil, ayrıca bebeğiniz on gününü doldurduğu için artık kan beyin bariyeri gelişmiştir, sarılık ona zarar vermez. Ancak sarılığı on gün sonra geçmezse uzamış sarılık açısından değerlendirilmesi gerekebilir. Yirmibirinci günden sonra devam eden sarılıklarda bebeğinizin tekrar muayene edilmesi ve sarılığın uzamasına neden olabilecek bir sebep olup olmadığının araştırılması gerekir.

17 Nisan 2014 20:29