dG
Soru Sahibi
14 Haziran 2016 12:39

Sarilik ve bobre

Merhaba hocam 67 günlük kızım var Yenidoğan sarılığı oldu ama hala o yüzünde ve göz içinde sarilik görüntüsü geçmedi sadece hafifledi.anne sutu ile besleniyor.*** *** ** tarihinde total bil:8.77 direk bil;0,41 çıktı ast alt Alp TSH g6pd piruvatkinaz hepsi normal değerde idrar testinde normal.acaba ne zaman geçer kendi Dr U muz ilaç verebiliriz dedi sizce gerekli mi?birde batın USG de sol böbrek te grade 1 dilatasyon izlendi renal pelviscap 2.5mm gebeliğim de böyle bir sorun yoktu böbrek lerde. bu önemli bir sorun mu tavsiyelerine nelerdir ne yapmamız gerek şimdiden teşekkür eder iyi günler dilerim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Eray Esra Önal
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Merhaba gözde hanım, uzamış sarılık muhtemelen anne sütü alımına bağlı. Tetkiklker iyi çıkmış, muayenesi ve kilo alımı da iyiyse endişelenmeyin. anne sütü sarılıı 3 aya kadar sürebiliyor. Renal pelvik genişlemesi için takip etmek gerekir. grade 1 sıklıkla kendiliinden düzelir ancak kontrol altında olması gerekli. Geçmiş olsun

14 Haziran 2016 15:06