BM
Soru Sahibi
18 Mayıs 2014 21:08

SARILIK DEĞERİ

hocam kolay gelsin. 10 günlük kızım var sarılık değeri 13.5 . uyuma eğilimi gösteriyor. sarılık değeri nezaman tamamen normale döner ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ayşe Zengin Turan
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Merhaba.10 günlük bir bebek için 13,5 bilirubin değeri bir sorun oluşturmaz. Bu dönemde bebekler 3-4 saat uyuyabilir. Ancak sürekli uzun uyuyor ve emmesi iyi değil ise değerlendirilmesi gerekir. Sarılığın tam geçmesi bazen 1-2 ayı bulabilir, ancak 20 günden sonra devam eden sarılıkta uzamış sarılık açısından birtakım testlerin yapılması gereklidir.

20 Mayıs 2014 09:56