GS
Soru Sahibi
14 Ekim 2017 16:36

Sarı Nokta Tedavisi

14 Ekim Ebru Akel programında Sarı Nokta tedavisinde yeni gelişmelerden bahsedilmiş, izleyemedim. Sarı Nokta tedavisinde yeni gelişmeler var mı? Varsa bu gelişme ne kadar yeni ve faydalanmak için ne yapmam gerekiyor.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Sinan Göker
Göz Hastalıkları

Merhaba; Sarı nokta tedavisinde I max mono denilen yeni makula lensleriyle tedaviler başarılı şekilde yürütülmektedir. Şu anda daha önce katarakt operasyonu geçirmemiş hastalara uygulanmaktadır. Mevcut görme değerini mesela %10 ise, bunu %30-40'a kadar yükseltmek mümkündür. Bunun kararı için detaylı bir göz muayenesi olmanız gerekmektedir. Lensler özel üretim olduğu için tedavi planlaması için sipariş verilmekte olup 1,5-2 ay içerisinde elimizde olmaktadır. *** *** ** no'lu telefondan randevu alabilirsiniz.

16 Ekim 2017 14:40