bm
Soru Sahibi
6 Nisan 2014 14:28

sağ bilek fcu tendon kesisi

yaşim 20 cama yumruk attim sağ bilegim kesildo sonucu fcu tendon kesisi amelyat oldum dikildi tendon benim sorum size su amelyat eden cerrah kalirsa %15-20 oraninda agir kaldirama tam bileği kapatamaama gibi bir durum kalabillir dedi baska bir doktorda sigara icme protein agirlikli beslen kalmaz hic birsey dedi sizce doktor hanım bilegim eski haline donermi donmezmi bir sakatlik kalirmi? yani asıl sorum fızık tedavıden sonra bellı zaman gecınce bılek eskı halıne donermı yoksa omur boyu bır problem kalırmı ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Leyla Arvas
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Geçmiş olsun Önerim iyi bir fizik tedavi ve el fizyoterapisti ile devam etmeniz. Ameliyatın başarısı %50den fazla fizik tedaviye bağlı oluyor. Takibinizi yapan doktor bileğinizin akibeti hakkında en iyi bilgiye sahiptir eger bir el cerrahi uzmanıysa. Tedavide basarılar dilerim.

6 Nisan 2014 21:52